İkinci Bahar Emeklilik Planı

İkinci Bahar Emeklilik Planı'na Kimler Katılabilir?

Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip, emekli olduğu dönemde ek gelir hayali kuran herkes. 

Çalışırken sahip olunan yaşam standardını emekli olduğunda da devam ettirebilenlerimizin sayısı giderek azalıyor. Mevcut sosyal güvenlik sistemlerinden elde edilen emeklilik aylıklari, emeklilik döneminde arzu ettiğiniz yaşamı sürdürmenize muhtemelen olanak sağlamayacaktır. Bu durumda kendimize ve yakınlarımıza güvenli bir gelecek sağlayıp aktif çalışma hayatımız boyunca ertelediğimiz tüm hayallerimizi emeklilik döneminde hayata geçirmek kolay olamayabilir. Aegon

Emeklilik ve Hayat sunduğu İkinci Bahar Emeklilik Planı ile sizi, kendiniz için bir iyilik yapmaya davet ediyor.

Bugünden biriktireceğiniz düzenli katkı payları katlanarak büyüyecek, sadece kendinizin değil sevdiklerinizin de gelecegini güvence altına alacak, bu yatırımı gerçekleştirirken de uluslararası gücün tecrübesini yanınızda hissedeceksiniz.

Ne Zaman Emekli Olacaksınız?

Aegon Emeklilik ve Hayat ile ikinci baharınızın başlaması için sistemde en az 10 yıl sistemde kalmış ve 56 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekir. 

Aegon İkinci Bahar Emeklilik Planı ile Sahip Olacağınız Devlet Katkısı

1 Ocak 2013 tarihinden itibaren, Aegon Emeklilik ve Hayat İkinci Bahar Emeklilik Planı dahilindeki katkı payı ödemelerinize bu katkı payı tutarının %25 oranındaki devlet katkısı ekleneceğini biliyor musunuz?

Ayrıca, kendinizin haricinde eşiniz ve çocuklarınız adına yapacağınız katkı payı ödemeleriniz için de devlet katkısı avantajından yararlanabilirsiniz.